logo
poslechni si
podívej s
úvod
story
aktuality
text
tržnice
kontakt
                 
story

ANTARANGA story goes like this: V roce 2007 se dali do kupy Ašva s Padmou a bubeníkem Digitech RP 50, aby vyzkoušeli první nápady. Zdálo se, že by se s tím dalo něco dělat, ale s Digitechem se špatně domlouvá, takže se začalo uvažovat o živém bubeníkovi. Jedinou možnou volbou byl Jarda Bonk, starý známý a také celoživotní bubeník - sice ne hard-rockový, ale to se snad poddá.

Trutnov

No a hned se naskýtá příležitost zahrát na alternativní scéně trutnovského Woodstocku. Začne se tedy zkoušet a po čtyřech zkouškách a jedné malé předpremiéře pro pár známých v Ostravě je asi dvanáct bigbítových skladeb na světě... a hurá do Trutnova. Byl to sice odvážný kousek, ale nedopadlo to nejhůře, obecenstvo bylo milé a dokonce se i bavilo... a tak bylo po koncertě jasné, že se bude pokračovat. (Ve skutečnosti to bylo jasné už před ním. :-))

 
Péťa Skácel

Na podzim 2007 se objevuje Peťa Skácel (Cimmermanovo Torzo, Blue Band,...) zkušený blues-rockový kytarista. Na světlo světa se tehdy dostávají skladby – Don't Cry, Cage, Why, Broken Heart, Flowers, Easy, March, Blind atd. Po několika zkouškách a vystoupeních v Olomouci se natáčí přímo ve zkušebně demo Cage, Broken Heart, Don't Cry a Why. Na světlo světa se demo dostává po složitých komplikacích až po půl roce a ještě k tomu ne zcela dokončené. To už je ale Peťa znovu pohlcen svými angažmá v jiných kapelách.

 
Jarda - dílna

Trutnov 2008 je tedy opět ve třech. Po koncertě se objeví Raghunath, leader hard-core bandu Shelter, který tam na Woodstocku večer hrál a povzbuzuje Ašvu, aby pokračovali, že to má něco do sebe. Tak mu to nakonec uvěřili a přemýšleli o tom, kudy na to. Bylo ale jasné, že to bude chtít ještě jednu kytaru. To už byl podzim 2008 a na obzoru se objevuje světlo v podobě Slávka Šrajtra s jeho výbavou aparátů, efektů, kytar a celoživotních zkušeností. Několik zkoušek vstřícného oťukávání ukazuje, že by nápady ANTARANGY a Slávkovy muzikantské zkušenosti mohly jít dobře do sebe. Tato fáze se dá nazvat skutečným počátkem současné ANTARANGY.

 

ANTARANGA s novou tváří tedy připravuje repertoár pro letní festivaly 2009. Byl to rok poznávání jak vzájemného tak ve vztahu k hudební scéně a posluchačům. Doma i v Polsku si ANTARANGA získává srdce posluchačů, pro které potom během zimy v pražském studiu Bohumila Zatloukala připravuje album deseti vybraných skladeb klasického rocku prostoupeného tajuplnými mantrami a moudrem dávné Indie.

No a je tu jaro 2010. Vyzbrojena novým CD ( ke slyšení na "poslechni si") a dalšími novými skladbami se ANTARANGA připravuje na letní produkci, která ce celkem vydařila.

Jenže rok 2011 přináší velkou změnu - rozjíždí se nové projekty a na hraní nezbývá času. Antaranga ještě vystoupí na Woodstoku v Trutnově a tím to zatím končí. Ašva má sice v šuplíku materiál na další CD ale osud má zatím jiné plány. V šuplíku to nicméně bublá, objevují se nabídky na další hraní, tak se necháme překvapit, co tento rok přinese.

Zatím si alespoň pusťte to co máme z ANTARANGA vibrations tady na webu a buďte happy and wise !

AntarArts © 2010